Ara
Close this search box.

Osman Turgut Dilek Kestanepazarı Öğrencileri ile bir araya geldi

02 Mayıs 2018

 

Kestanepezarı Gençlik ve Spor Kulübü’nün, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Madde Ayrılığı Kültür Birlikte-liği Yaşatır” projesi kapsamında yapılan eğitim seminerlerinin nisan programında İzmir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Osman Turgut Dilek öğrencilerimizle buluştu.

ÖĞRENDİKLERİNİZİ HAYATA AKTARIN
Kestanepazarı mezunu da olan İzmir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Dilek, Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde, öğrencilere bilginin bir güç olduğunu ancak bilinç haline getirilmediği sürece bu güçten istifade edilemeyeceğini belirterek, “Hz. Peygamberimiz (sav.) de “Faydasız ilimden Allah’a sığınırım” şeklinde dua etmiştir. Unutmayın ki bizi güçlü yapan yediklerimiz değil sindirdiklerimizdir. Bu bilinçle öğrendiklerinizi hayatınıza aktarmalısınız” dedi.

İMAN İMKÂN VERİR
Günümüzde insanların en büyük amacının, gece rahat uyuyacak şekilde yaşamak olduğuna da vurgu yapan Dilek, sözlerine şöyle devam etti:
“Bu sebeple birçok kişi olup bitenleri
kendilerini rahatsız etmeyecek şekilde yorumlamaktalar. Bizim ilkemiz ise; yalan içinde yaşayıp akşam rahat uyuyacağıma; gerçeklikle yüzleşip gece rahatsız olmaktır. Bu sebeple Ali şeriati’nin de dediği gibi: “Sizi rahatsız etmeye geldim” Sloganımız; İman imkân verir, bedel mümkün kılar” olmalıdır.

Bu tür kurum ve kuruluşlara yardım yapan
insanların bizlerden bir beklentisinin olduğunun da altını çizen Dilek, bu beklentinin de millî ve manevî değerlere sahip nesillerin yetişip bu neslin kendi evlatlarına hatta kendilerine hakkı ve hakikati anlatıp hayata geçirilmesi için mücadele etmesi olduğunu söyledi. Yapılacak mücadelede de en önemli hususun mücadelenin değerlerimize uygun şekilde yürütülmesi olduğuna vurgu yapan Dilek, Bilge Kral Aliya’nın “Eğer adaletten vazgeçeceksek savaşı kaybedelim, biz ne uğurda
ne için savaşıyoruz?” sözünü hatırlattı.

Konuşmasının sonunda öğrencilere bu kuruma emek veren değerli hocaları hiç unutmamaları tavsiyesinde de bulunan Dilek, onların misyon ve vizyonlarını kendilerine ilke edinmelerini özellikle de öğrencisi olmakla iftihar ettiği dava adamı Hulusi Hatiboğlu hocamızı kendilerine örnek edinmelerini belirtti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir