Ara
Close this search box.

Kur’an Muhafızları Vatan Muhafızlarını Ziyaret Ediyor

07 Nisan 2018

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Madde Ayrılığı Kültür Birlikteliği Yaşatır” projesi kapsamında Niğde’ye gezi düzenledi. Yapılan gezide hafız öğrenciler 15 Temmuz Şehidimiz Ömer Halis Demir’in kabri başında Kur’an-ı Kerim okudu.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü, “Madde Ayrılığı Kültür Birlikteliği Yaşatır” projesi kapsamında 15 Temmuz Şehidimiz Ömer Halis Demir’in kabrine ziyaret düzenledi. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Hatay Yerleşkesi’nde bulunan Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu ve Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda eğitim gören 30’u hafız 43 öğrenci Cuma günü İzmir’den yola çıktı.

KABİR BAŞINDA HATİM
Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve “Madde Ayrılığı Kültür Birlikteliği Yaşatır” projesi koordinatörü Ali Koç gözetiminde yapılan gezide öğrenciler, Cumartesi günü Ömer Halis Demir’in memleketi Bor ilçesi Çukurkuyu Kasabası’na ulaştı. Niğde ENSAR Vakfı Şubesi Temsilcisi Veysel Aşkın’ın da refakat ettiği grup burada 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halis Demir’in mezarı başında hatim ettikten sonra Ömer Halis Demir Kültür Merkezi’ne geçti.

ARKEOLOG REHBERLİĞİNDE ŞEHİR TURU
Kültür Merkezi’ni gezdikten sonra Ömer Halis Demir Şehitlik Anıtı’nı da ziyaret eden öğrenciler burada hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından Niğde Müzesi Arkeologlarından Mustafa Eryaman rehberliğinde Niğde şehir turu da yapan öğrenciler sırasıyla Antik Çağlarda Hitit ve Kapadokya Krallıkları Dönemi’nden kalma Gümüşler Manastırı’nı, Anadolu Beylikleri Dönemi’nden kalma Sungur Bey Camii’ni, Alaaddin Camii’ni daha sonra da Niğde Kalesi ve Niğde Müzesi’ni ve Tarihi Osmanlı Bedesteni’ni gezdi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir