Ara
Close this search box.

Kestanepazarı İl Futbol Turnuvası’nda da Birinci Oldu

09 Mayıs 2018

 

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Arapça ve Hafızlık alanlarında almış olduğu birinciliklere sportif alanda da bir birincilik ekledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan 15 Temmuz İstiklal Şehitleri Turnuvaları’nda okulumuz futbol takımı İzmir birincisi oldu.

NAMAĞLUP ŞAMPİYON
Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Futbol takımı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Bölümü tarafından İmam Hatip Ortaokulları arasında yapılan 15 Temmuz İstiklal Şehitleri Turnuvaları’na futbol takımı ile katılım gösterdi. Turnuva boyunca yaptıkları 7 maçı da kazanan Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Futbol Takımı, finalde Piri Reis İmam Hatip Ortaokulu futbol takımı ile karşılaştı. Final maçında 3-0 geriye düşen takımımız maçı 4-4 berabere bitirmeyi başarırken lig usulü yapılan turnuvada puan farkıyla şampiyon oldu. Turnuva sonrası Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Futbol Takımı şampiyonluk kupasını İMHAD Başkanı Burhanettin Kansızoğlu’ndan aldı.

“SPORTİF BAŞARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK”
Öğrencilerinin 15 Temmuz İstiklal Şehitleri Turnuvaları’nda birinci olmalarından dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Rasim Çakmak, “Böyle anlamlı bir turnuvada birinci olmak çok ayrı bir gurur kaynağı. Okulumuz eğitim öğretim hayatına başlayalı iki yıl olmasına rağmen neredeyse katıldığı tüm turnuvalarda derece alma başarısı göstermektedir. Öğrencilerim, iki yıldır Arapça ve Hafızlık yarışmalarında aldığı birinciliklere bugün bir sportif faaliyet birinciliği de eklediler. Sportif faaliyetlerde ki başarımızın artarak devam edeceğine inanıyorum. Bir kez daha öğrencilerimizi ve öğretmenlerini göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik eder, öğrencilerimizin sportif faaliyetlerde bulunabilmesi için bizlere destek olan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Sayın Çoşkun Akın ve yönetim kurulu ile futbol takımımızın sponsorluğunu üstlenen Saygılı Rulman Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı’ya teşekkür ederim” dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir