Ara
Close this search box.

Yaz Kur’an Kursu’nu Başarıyla Bitiren Genç Yıldızlar Belgelerini Aldı

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim kampüsünde açılan Yaz Kur’an Kursu’nu başarıyla bitiren öğrenciler belgelerini aldı. Kurs’un son gününde, Gençlik Merkezi eğitmenlerinin refakatinde ata sporlarını deneyimleyen Genç Yıldızlar eğlenceli zaman geçirdi.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nun, Peygamberimiz (S.A.V.) ‘in “Sizin en hayırlınız Kur’an ı öğrenen ve öğretenlerinizdir” (Buhari, Fedail, 21) müjdesine nail olabilmek için Kestanepazarı Hatay Eğitim Kampüsü’nde düzenlediği Yaz Kur’an Kursu başarıyla tamamlandı.

Yaz Kur’an Kursu’na kaydını yaptıran 67 Genç Yıldız, her sabah geldiği Kur’an Kursu’nda hocalardan Kur’an-ı Kerim ve temel İslami İlimler eğitim aldı. Öğle tatilinin ardından kişisel gelişim atölyelerini deneyimleyen öğrenciler burada da, Gastronomi, Ahşap, Robotik Kodlama, Akıl oyunları ve Güzel Sanatlar atölyelerinde hem düşünsel ve sanatsal yeteneklerini hem de el becerilerini geliştirme imkânı buldu.

Yaklaşık 1 ay süren Yaz Kur’an Kursu’na katılan öğrenciler, kursun son gününde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Karabağlar Gençlik Merkezi’nin de katkılarıyla eğlenceli zaman geçirdi. Karabağlar Gençlik Merkezi eğitmenlerinin eşliğinde başta ata sporlarımız olan Okçuluk ve Matrak olmak üzere birçok sportif faaliyette bulunan Genç Yıldızlar, günün sonunda aldıkları başarı belgeleri ve öğretmenleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir