Ara
Close this search box.

Kestanepazarı GSK 57. Alay’a Vefa Yürüyüşünde

Çanakkale Zaferinde destanlaşan ve tarihe sığmayan kahramanlıklarıyla anılan 57. Piyade Alayı Şehitleri için Türkiye genelinde yapılan yürüyüşün İzmir ayağı Konak Yalı Camii’nde kılınan sabah namazı sonrası başladı.Etkinlikte katılımcılar ellerinde Türk Bayrakları ile Gündoğdu meydanına yürüdü. Şehitler için Kur’an-ı Kerim tilavet edildi, ilahiler okundu ve dualar edildi. Ayrıca 57. Piyade Alayı Şehitlerinin savaş sırasında karınlarını doyurmak için içtikleri yarma çorbası katılımcılara ikram edilerek şehitlerimiz yâd edildi.

Etkinliğe İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü öğrencileri de yürüyüşe katılarak projeyi destekledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu programla ilgili konuşmasında “Conkbayırı’nda savaşan 57. Alayımızda yer alan 3 bine yakın askerimiz şehit düşmüştür. Biz de burada şehitlerimizi anmak için bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız nezdinde 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 57. Alay Vefa Yürüyüşü kapsamında bizde Konak Meydanında Sabah Namazımızı gençlerle beraber kıldık ve yarma çorbası içtik. 57. Alaya Vefa olarak da Gündoğdu Meydanına gelerek burada Kur’an-ı Kerim tilavet ettik ve duamızı yaptık.” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

57.Alay Yürüyüşü - 25 Nisan 2016 (6)

57.Alay Yürüyüşü - 25 Nisan 2016 (16)

57.Alay Yürüyüşü - 25 Nisan 2016 (8)

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir