Ara
Close this search box.

Kestanepazarı Miniklerinden Güreşte Büyük Başarı

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Eğitim Kampüsü’nde bulunan Kur’an Kursu ve Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören ve Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü’nün lisanslı sporcuları olan öğrenciler, 12-13 yaş Greko-Romen Güreş Şampiyonası’nda 4 altın, 1 gümüş ve 4’te bronz madalya kazanarak takım olarak İzmir şampiyonu oldu.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda Kur’an-ı Kerim ve hafızlık eğitimi alan, Hisar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Güreş Takımı, İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar Arası 12-13 Yaş Minikler Greko- Romen Güreş Şampiyonası’nda takım olarak 135 puan ile İzmir İl Birincisi oldu.

4 ALTIN 1 GÜMÜŞ 4 BRONZ MADALYA KAZANDILAR
Çeşitli kilolarda gruplar halinde düzenlenen yarışmalarda 26-30 kiloda grubunda Osman Gürel İzmir ikincisi olarak Gümüş madalya kazanırken, aynı kiloda Abdussamed Kapuk 3 olarak bronz madalya almaya hak kazandı. 34 kiloda öğrencimiz Emir Ali Kublay İzmir birincisi olarak Altın madalyaya uzanırken, aynı kiloda Yasin Arif Gökduman bronz madalyaya hak kazandı. 38 kiloda Enes Akar bronz madalya alırken, 41 kiloda Burak Efe Şenyüz Altın Abdurrahman Avcı ise bronz madalya kazandı. 52 kiloda Enes Polat ve 62 kiloda Mehmet Salih Akgül altın madalya kazanırken, öğrencilerimiz takım olarak toplamda 4 altın, 1 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı. “ÇALIŞMALARIMIZIN KARŞILIĞINI ALDIK”
Güreş takımının antrenörlüğünü yapan Hakan Cengiz, sporda hiçbir başarının tesadüfi olmadığını belirterek, “Bizler bugün burada yaptığımız fedakârca çalışmaların karşılığını aldık. Bu öğrencilerimiz hem Kur’an-ı Kerim ve hafızlık eğitimi alıyor hem de örgün eğitimlerine devam ediyor. Ders saatleri dışında kalan zamanlarını doğru değerlendirmek için seçtikleri sportif faaliyetleri de aynı disiplinle gerçekleştirdikleri için bu başarıyı yakaladık. Öğrencilerimle gurur duyuyorum. Bundan sonra da hedefimizi büyüterek sportif çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“BU BAŞARI KESTANEPAZARI AİLESİNİN BAŞARISIDIR”
Aldıkları şampiyonluk kupasını Kestanepazarı Ailesi adına aldıklarını dile getiren Sosyal Faaliyetler Koordinatörü Halil İbrahim Atakan, “Bu başarı minik öğrencilerimize desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Kestanepazarı Ailesi’nin başarısıdır” şeklinde konuştu. Sosyal ve sportif faaliyetlerin gerçekleşmesi için kendilerini teşvik eden ve her zaman destekleyen Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği yöneticilerine ve bağışçılarına teşekkür etmeyi de ihmal etmeyen Atakan, sözlerini şöyle tamamladı:
 “Allah’ın izni ve değerli bağışçılarımızın destekleri ile öğrencilerimiz hem ilmi, hem fenni, hem de sportif alanlarda Kestanepazarı’nı başarıyla temsil etmeye devam edeceklerdir.”

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir