Ara
Close this search box.

Şehit Ahmet Alp Taşdemir Dualarla Anıldı

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü tarafından İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteği ile gerçekleştirilen Anadolu Bucağı Şehitler Ocağı projesi kapsamında Şehit Özel Harekât Polis Ahmet Alp Taşdemir dualarla anıldı. Karabağlar İlçe Millî Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut’un da katıldığı programda konuşan Şehit Babası İbrahim Taşdemir oğlunun kendisine son mesajının “Baba seni arayacağım” olduğunu ileterek “Oğlum sözünde durur. Mahşer günü beni arar bulur” demesi üzerine tüm salon gözyaşlarına boğuldu.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Desteği ile gerçekleştirdiği Anadolu Bucağı Şehitler Ocağı projesinde hafız öğrencimiz Yavuz Taşdemir’in 4 Kasım 2017 tarihinde şehit olan ağabeyi Özel Harekât Polisi Ahmet Alp Taşdemir’e yer verdi.

Kestanepazarı Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan Karabağlar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Konferans Salonu’nda gerçekleşen anma programına başta Şehidin Babası İbrahim Taşdemir olmak üzere çok sayıda öğrenci, öğretmen, okul müdürleri ile Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Kestanepazarı Yönetim Kurulları Başkanı Cüneyd Dayhan ve Karabağlar ilçe Millî Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut katıldı.

“ALP’İN MİRASI BURADAKİ GENÇLERDİR”
Halil Kandemir’in sunuculuğunu üstlendiği program tüm şehitlerimiz ve ahirete irtihal etmiş gazilerimiz anısına yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İstiklal Marşı’nın ardından Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Öğreticisi Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Dünya İkincisi İmam Hatip Hafız Enes Kaput Kur’an-ı Kerim Tilaveti yaptı. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından açılış konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çağırılan Kestanepazarı Yönetim Kurulları Başkanı Cüneyd Dayhan, hazirunu selamladıktan sonra Kur’an-ı Kerim’den, Bakara Suresi 154. Ayetin mealini dile getirerek, “Allah yolunda öldürülenler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz.” dedi. Bu inanç ve imanla Ahmet Alp Taşdemir’in bizler göremesek de bilemesek de yanımızda olduğunu belirten başkan Dayhan, öğrencilerden şehit ağabeyleri Ahmet Alp Taşdemir’in mirasına sahip çıkıp çıkmayacaklarını sordu. Salondaki tüm öğrenciler hep bir ağızdan şehit ağabeylerinin miraslarına sahip çıkacaklarına, vatan, millet ve Dini Mübin için yılmadan yorulmadan çalışacaklarına söz verdi. Öğrencilerin söz vermesi üzerine Başkan Dayhan Şehit Babası İbrahim Taşdemir’e dönerek, “Alp’in mirası buradaki gençlerdir. Bu gençlerin hepsi sizin manevi evladınız” dedi.

METANET VE SABRI İLE ÖRNEK BİR ŞEHİT BABASI
Program konuşmaları için kürsüye davet edilen Karabağlar İlçe Millî Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut, Özel Harekât Polisi Ahmet Alp Taşdemir’in şehit düştüğü gün, şehit ailesinin yaşadığı Selçuk İlçesi’nde görevli olduğunu dile getirdi. Acı haberi aldıkları an İbrahim Taşdemir’i ziyaret ettiğini de dile getiren İlçe Millî Eğitim Müdürü Karabulut, “Ben sabr-ı cemili, metaneti, inanmışlığı o gün İbrahim Hocamda gördüm. Adeta Hz. İbrahim’in inanmışlığı ve teslimiyeti o gün hocamda karşımıza çıktı. Hocamız tüm devlet erkânının ve çevredeki insanların kendisine gösterdiği hürmet ve ikrama aldırmadan sadece “Allah verdi, Allah aldı” diyerek imanı, inanmışlığı, adanmışlığı vatan, millet ve Allah sevgisini bizlere bir kez daha gösteriyordu. Aradan geçen bunca zamana rağmen hocamın katıldığı tüm programlarda televizyonlarda ve sosyal medyada da başka sözünü duymadım. Allah verdi, Allah aldı diyen hocam tüm milletimize örnek bir duruş sergiliyor” şeklinde konuştu.

RABBİM ONU ŞEHİTLİĞE HAZIRLADI
Rabbinden her zaman hayırlısını dilediğini belirterek sözlerine başlayan şehit babası İbrahim Taşdemir, oğlu Ahmet Alp Taşdemir’in küçük yaşlarından itibaren çok sessiz sakin bir çocuk olarak büyüdüğünü, ama asla hiçbir şeyden korkup sinmediğini dile getirdi. Oğlunun asla abdestsiz evden dışarı adım atmadığını da sözlerine ekleyen İbrahim Taşdemir, “O gün ben namaz kılarken telefonum çalmış. Namazdan sonra aldım elime baktım oğlum aramış. Geri aradım. Meşgule atarak bana “Baba seni arayacağım” diye mesaj attı. Oğlumun bana son mesajı da bu oldu. Benim oğlum sözünde duran bir kişiydi. Bu mesajın da bir anlamı olduğunu düşünüyorum. İnanıyorum ki oğlum mahşer günü beni arayacak ve bulacak. Ben buna inanıyorum” dedi. Şehit babası İbrahim Taşdemir’in bu sözleri üzerine salon gözyaşlarına boğulurken, katılımcılar şehitliğin ne büyük bir mertebe olduğunu bir kez daha hissetti.

İbrahim Taşdemir’in konuşmasının ardından şehitlerimiz için okunan Hatimlerin duasını Karabağlar Fatih Camii İmam Hatibi Hafız Yunus Arıkan hoca yaptırdı.

Duanın ardından Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Anadolu Ocağı Şehitler Bucağı Proje Koordinatörü Zübeyir Kuyubaşı ve Kestanepazarı Yönetim Kurulları Başkanı Cüneyd Dayhan, şehit babası İbrahim Taşdemir’e Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye ederek tüm katılımcılarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Şehit Ahmet Alp Taşdemir Dualarla Anıldı yazısı ilk önce Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği üzerinde ortaya çıktı.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok