Ara
Close this search box.

Şehit Yahya Efiloğlu Dualarla Anıldı

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü tarafından İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteği ile gerçekleştirilen Anadolu Bucağı Şehitler Ocağı projesi kapsamında Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Yahya Efiloğlu dualarla anıldı. Anma programında konuşan Şehit Babası Abdullah Efiloğlu, öğrencilerden derslerine iyi çalışmalarını vatana ve millete hayırlı birer evlat olmalarını istediğini dile getirdi.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Desteği ile gerçekleştirdiği Anadolu Bucağı Şehitler Ocağı projesi, Kasım Ayı seminer programı kapsamında Kestanepazarı Eğitim Kampüsü yakınında oturan Şehit Efiloğlu Ailesini ağırladı.

Kestanepazarı Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan Karabağlar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Konferans Salonu’nda gerçekleşen anma programına Şehidin Babası Abdullah Efiloğlu ile Kardeşi Muhammet Efiloğlu, annesi ve yakın akrabaları ile çok sayıda öğrenci, öğretmen, okul müdürleri ile Kestanepazarı Yönetim Kurulu üyeleri ve Yönetim Kurulları Başkanı Cüneyd Dayhan katıldı.

“GENÇLERİMİZ ÜLKEMİZ ÜZERİNE OYNANAN OYUNLARIN FARKINA VARACAK”
Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu öğrencilerinden Mesut Ceylan’ın sunuculuğunu üstlendiği program tüm şehitlerimiz anısına yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İstiklal Marşı’nın ardından yine öğrencilerimizden Hafız Yunus Emre Karcı açılış Kur’an-ı Kerim’ini okudu. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından açılış konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çağırılan Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, projede gençlerimizin şehitlerimizi ve ailelerini yakından tanıması, onların acısını paylaşmasının hedeflendiğini dile getirdi. Ayrıca proje ile vatan uğruna evlatlarını şehit veren minnet borçlu olduğumuz ailelere binlerce manevi evlat kazandırmayı da hedeflediklerini dile getiren Koç, “Ülke gençliğinin onlara sahip çıktığı ve asla yalnız kalmayacakları duygusunu en derinden hissetmelerini istiyoruz. Ülkemiz üzerine oynanan oyunun farkına varan gençlerimiz 2071 hedeflerimiz doğrultusunda azimle çalışan ellerinden geleni yapan bilinçli bir nesil haline gelecektir” dedi.

“OKUYUN; VATANA MİLETE HAYIRLI İNSANLAR OLUN”
Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un ardından sahneye çıkan Şehit Babası Abdullah Efiloğlu, konuşmasında vatan sevgisinin ona yapılan hizmet ile ölçüldüğünü hatırlattı. Gençlerin vatan sevgilerini göstermesinin en uygun yolunun cehaletle savaşmak ve okumak olduğunun altını çizen Şehit Babası Abdullah Efiloğlu gençlerden derslerine çok çalışmalarını, vatana ve millete hayırlı bir birey olarak yetişip ülkelerine sahip çıkmalarını istedi. Millî değerlerine sahip bir şekilde eğitimlerini başarıyla tamamlayan gençlerin ülkemizi geliştirerek daha da ileri seviyelere taşıyacağına inancının tam olduğunu dile getiren Şehit Babası Abdullah Efiloğlu, “Siz gençler okuyup ülkenize sahip çıkar, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozarsanız şehit ağabeyinizin kanı yerde kalmamış olur” dedi.

“BAŞKAN DAYHAN ŞEHİT BABASINA TÜRK BAYRAĞI VE KUR’AN-I KERİM HEDİYE ETTİ”
Şehit Babası Abdullah Efiloğlu’nun konuşması ile tüm salon gözyaşlarına boğuldu. Program sonunda hazirunu selamlayan Kestanapazarı Yönetim Kurulları Başkanı Cüneyd Dayhan, ŞehitBabasına programa katılımlarından ve öğrencilerimize hitabından dolayı teşekkür ederek, Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Şehit Yahya Efiloğlu Dualarla Anıldı yazısı ilk önce Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği üzerinde ortaya çıktı.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok