Ara
Close this search box.

Şehit Kurtuluş, Babaevinde Dualarla Anıldı

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü tarafından İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteğiyle gerçekleştirilen Anadolu Bucağı Şehitler Ocağı projesi kapsamında Şehit anmaları devam ediyor. Proje kapsamında gerçekleştirilen programda Şehit Basri Kurtuluş’un babaevi ziyaret edildi. Şehit Babası İbrahim Kurtuluş yapılan ziyaretten büyük onur duyduğunu dile getirdi.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Desteğiyle gerçekleştirdiği Anadolu Bucağı Şehitler Ocağı projesi Temmuz ayı programı kapsamında, Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ile Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Mescidi imam Hatibi Hasan Akburak, 1988 yılında Şırnak’ta şehit düşen Şehit Jandarma Komando Teğmen Basri Kurtuluş’un İzmir Bornova Kazım Dirik Mahallesi’ndeki babaevini ziyaret etti.

YARALANDIKTAN SONRA BÖLGEYE İKİNCİ KEZ GİDEREK ŞEHİT DÜŞTÜ
Şehit Babası İbrahim Kurtuluş, gerçekleştirilen ziyaretten büyük onur duyduğunun dile getirdi. Şehit babası olmaktan dolayı her zaman gurur duyduğunu belirten Kurtuluş, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu olan şehit oğlu Basri Kurtuluş’un Muş’a atandıktan sonra askerlik görevini yapmak istediğini söyledi. Oğlunun askerlik sırasında bir çatışma da yaralandığını, gördüğü tedavi sonrası aldığı istirahat biter bitmez tekrar kendi isteğiyle bölgeye vatani görevini tamamlamaya gittiğini de belirten Şehit Babası Kurtuluş, oğlunun tekrar görev yerine döndükten sonra teskeresine iki ay kala bir operasyonda mayın patlaması sonucu şehit düştüğünü söyledi. Şehidin annesi Nefide Kurtuluş’un da vefat ettiğini sözlerine ekleyen Şehit Babası Kurtuluş, “Eşim çalıştığı için oğlumuz büyürken onunla çok fazla vakit geçiremediği için sadece “Oğluma doyamadım” derdi. Rabbim ana oğlu Cennetinde kavuşturmuştur inşallah” dedi.

Ziyaretin sonunda Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Mescidi İmam Hatibi Hasan Akburak, şehitlerimiz için okunan Hatimlerin duasını yapıp Kur’an-ı Kerim okudu. Şehit Babasına Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye takdim edildi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir