Ara
Close this search box.

Şehit Çubukçu Dualarla Anıldı

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü tarafından İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteğiyle gerçekleştirilen Anadolu Bucağı Şehitler Ocağı projesi kapsamında Şehit anmaları devam ediyor. Proje kapsamında gerçekleştirilen üçüncü programda Şehit Tankçı Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu dualarla anıldı. Karabağlar İlçe Millî Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut’un da katıldığı anma programında kürsüye davet edilen Şehit Babası Mehmet Çubukçu Kestanepazarı Ailesi’ne program için teşekkür ederken öğrencilere “Sizler de benim bir evladımsınız” dedi.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Desteğiyle gerçekleştirdiği Anadolu Bucağı Şehitler Ocağı projesi, Şubat Ayı seminer programı kapsamında Şehit Çubukçu Ailesi fertlerini ağırladı. Kestanepazarı Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan Karabağlar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Konferans Salonu’nda gerçekleşen anma programına Karabağlar İlçe Millî Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut, Şehit Tankçı Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu’nun mezun olduğu Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi’nin Müdürü Davut Köse ve okul öğretmenleri, Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Zübeyir Kuyubaşı ve Kestanepazarı öğrencileri katıldı.

“ARKADAŞLARININ HAYATI İÇİN HAYALLERİNDEN VAZGEÇTİ”
İmam Hatip Liseleri Arası Genç Hatipler Yarışması İzmir Birincisi Mesut Ceylan’ın sunuculuğunu üstlendiği programın açılış Kur’an-ı Kerim’ini İmam Hatip Liseleri Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İzmir Birincisi Yunus Emre Karcı okudu. Açılış konuşmasını yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü Karabulut, Şehit Tankçı Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçunun görev yeri seçme hakkının kendisinde olması ve önünde daha güvenli yerler olmasına rağmen evli arkadaşlarının riskli bölgelere gitmemesi için kendisinin gönüllü olarak Zeytin Dalı operasyonuna katıldığını bildiğini öğrencilere aktardı. Arkadaşları için canı pahasına zorlu görevleri üstlenen Çubukçu’nun yaşam tarzının tüm insanlara örnek teşkil ettiğini de sözlerine ekleyen İlçe Millî Eğitim Müdürü Karabulut, “Evladımız bu operasyonda vatanı, milleti, ailesi ve arkadaşları için şehit olmuştur. Burada karşımızda yanındaki arkadaşlarının yaşamış olduğu hayatları için kendi hayallerinden feragat ederek bile bile bu yola girmiş ve şehit olmuş bir kardeşimiz vardır. Böyle yüce gönüllü güzel bir evlat yetiştiren anne babanın ellerinden öpüyorum. Gençlerimize vatan ve millet sevgisi kazandırmak için çabalayan bu güzel eğitim kurumumuza teşekkür ediyorum” dedi.

“SİZLER DE BENİM BİR EVLADIMSINIZ”
Açılış konuşmasının ardından Şehit Tankçı Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu için hazırlanan belgesel sahneye yansıtıldı. Tüm katılımcılarla birlikte izlenen belgeselin ardından kürsüye çıkan Şehit Babası Mehmet Çubukçu, “Benim bir evladım şehit oldu. Vatanı milleti için hiç düşünmeden canını verdi. Bugün burada görüyorum ki sizler hepiniz benim birer evladımsınız. Rabbim bir evladımı aldı yüzlerce evlat verdi. Bu programın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

MATEMATİK ÖĞRETMENİ ŞEHİDİMİZ İÇİN YAZDIĞI ŞİİRİ OKUDU
Şehit babasının ardından kürsüye çıkan Şehit Tankçı Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu’nun Lise Matematik Öğretmeni Fırat Gezgin, Şehidimiz için yazdığı şiiri okudu. Programın sonunda şehitlerimiz için okunan Hatimlerin duasını Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Mescidi İmam Hatibi Hasan Akburak yaptırdı.

Ardından şehidimizin mezun olduğu Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Müdürü Davut Köse, Şehit Babası Mehmet Çubukçu’ya Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.

Hediye takdimi sonrası davetlilere programa katıldıkları için teşekkür eden Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, tüm davetlileri sahneye şehit babası ile birlikte hatıra fotoğrafı çekilmek üzere davet etti.

Açılış Kur’an-ı Kerim’ini İmam Hatip Liseleri Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İzmir Birincisi Yunus Emre Karcı okudu.

Programın açılış konuşmasını İlçe Millî Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut yaptı.

Şehit Tankçı Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu’nun Lise Matematik Öğretmeni Fırat Gezgin şehidimiz için yazdığı şiiri okudu.

Şehitlerimiz için okunan Hatmi Şeriflerin duasını Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Mescidi İmam Hatibi Hasan Akburak yaptırdı.

Şehidimizin mezun olduğu Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Müdürü Davut Köse, Şehit Babası Mehmet Çubukçu’ya Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.

 

Şehit Çubukçu Dualarla Anıldı yazısı ilk önce Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği üzerinde ortaya çıktı.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok