Ara
Close this search box.

Öğrenciliğini Yaptığı Şehre Gençlik Müdürü Olarak Döndü

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu’yu makamında ziyaret etti. İzmir’de 1991-1997 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde öğrenim gördüğünü dile getiren Uslu, öğrencilik yaptığı şehre bir kurum müdürü olarak dönmenin ayrı bir heyecan ve duygu olduğunu söyledi.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç Ali Koç’un ziyaret ettiği Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, İzmir’deki sportif faaliyetler ve proje destekleri hakkında Kestanepazarı Haber Bülteni’ne açıklamalarda bulundu. Yeni sistem ile birlikte Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’nü de üstlenen Uslu, ayrıca İzmir’deki öğrenci yurtları durumu ve yeni projeler hakkında da bilgi verdi.

İzmir’e Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak atandıktan sonra yıllar önce kaldığı yurdu da gezdiğini belirten Uslu, “Orada kaldığım odayı ve yatağı buldum. İnsanın gencecik bir öğrenci iken kaldığı yurda bir kurumun müdürü olarak geri dönmesi gerçekten de çok farklı bir duygu” dedi.

İzmir’e geri döndüğünde en çok Konak tüneli ve çevreyolunun dikkatini çektiğini dile getiren Uslu, “Pek tabii ki İzmir benim bıraktığım gibi değil. Her şehir gibi bir takım gelişmeler olmuş. Ancak yaşanan gelişmenin ötesinde bir nüfus artışının yaşandığını ve gelişmenin bununla paralel ilerlemediğini gözlemledim” dedi.

DOKUZ GENÇLİK MERKEZİ VAR YENİLERİ DE YAPILIYOR
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak temel amaçlarının çok başarılı sporculara sahip olan İzmir’de sporu daha da tabana yaymak sureti ile gençlerin devletin imkânlarından daha fazla yararlanmasını sağlamak olduğunu da belirten Uslu kent genelinde 9 gençlik merkezinin bulunduğunu söyledi. Karabağlar ilçesinde Yasin Börü Gençlik Merkezi’ni yeni açtıklarını da dile getiren Uslu, “Ege Üniversitesi’nin içerisine bir “Genç Ofis” yaptık, yakın zamanda açılışı gerçekleşecek. Aynı zamanda Dokuz Eylül Üniversitesi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Oraya da bir Genç Ofisi açmayı planlıyoruz. Bunun yanında Ödemiş ilçemizde gerçekten çok büyük ve donanımlı bir şekilde hazırlanan gençlik merkezimiz bitti, Torbalı Ayrancılar’da yine bir gençlik merkezimiz bitti yakın zamanda bunlar da hizmete girecek. Ayrıca Menderes ilçemizde bir gençlik merkezi inşaatımız devam ediyor. O da inşallah önümüzdeki aylarda bitip tamamlanıp gençlerimizin yararına sunulacak. Son olarak da Kınık ilçesinde yapılacak olan gençlik merkezinin ihalesi tamamlandı. Yakın zamanda onun da inşaatı başlayacak” şeklinde konuştu.

“YETER Kİ GENÇLERİMİZ ÜRETSİN BİZ DESTEK OLMAYA HAZIRIZ”
Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak da İzmir’de çok sayıda projeyi desteklerini dile getiren Uslu,  lise ve üniversiteler ile STK’ların proje desteklerinin ayrı ayrı değerlendirildiğini söyledi. İzmir’de 46 farklı STK projesinin desteklendiğini de belirten Uslu, “Eğitim alanında ise lise ve üniversitelerimizden geçen yıl toplamda 109 başvuru oldu. Bu başvurulardan gerekli şartları taşıyan 40 proje bakanlığımızdan destek almaya hak kazandı. Biz İzmir olarak ne kadar çok proje ile başvuru yaparsak, İzmir’imize o kadar çok destek ve yatırım gelmesini sağlayabiliriz. Bakanlığımız ciddi projeleri her zaman destekliyor. Yeter ki gençlerimiz üretsin. Vatana millete hayırlı olacak her projeye destek vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

“SON 8 YILDA 553 MİLYON TL SPROTİF ALTYAPIYA HARCAMIŞIZ”
İzmir’de Alsancak ve Göztepe Stadyumlarının inşaatlarının da sorunsuz olarak devam ettiğinin altını çizen Uslu, “Alsancak stadyumu yapımı hızla devam ediyor. Göztepe stadımız çok komplike bir stat. O da hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu statlarımız söz verdiğimiz gibi tamamlanacak inşallah. İzmir özelinde baktığımızda 2011 yılından itibaren son 8 yılda stat inşaatları da dâhil olmak üzere sportif alan yapım ve tamiratına toplamda 553 milyon TL para harcamışız” dedi.

YENİ YURT BİNALARI YAPILIYOR
Yeni sistem ile birlikte Kredi ve Yurtlar İl Müdürlüğü’nün de kendisine bağlandığını hatırlatan Uslu, İzmir’de 19 tane devlet yurdu olduğunu belirtti. Bu yurtların bazılarının kendi mülkleri olduğunu bir takım yurtların ise kiralama usulü ile ellerinde bulunduğunu da vurgulayan Uslu, “Bu yurtlardan toplamda 16 binden fazla öğrencimiz faydalanıyor. Pek tabii ki bu İzmir için yeterli değil. Bizler de kaliteli hizmetimizden feragat etmeden, hatta bu kaliteyi daha da üst seviyelere çıkartarak, yurt sayımızı artırmak için çalışıyoruz. Şu an Ege Üniversitesi içerisinde 6 bin kişilik yurt inşaatımız başladı. Katip Çelebi Üniversitemizin oraya da 2 bin kişilik yurt çalışmalarımız devam ediyor. Bu yurt planımız yatırım planına alındı. Bunun gibi İzmir’de yurt sayımızı artırmak için tüm kurum ve kuruluşlarla görüşüyoruz” dedi.

“YURTLARIMIZDA KALAN ÖĞRENCİLERE YEMEK DESTEĞİ DE YAPILIYOR”
Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yurtları ile ilgili ailelere de seslenen Uslu sözlerini şöyle tamamladı: “Ayrıca devletimiz yurtlarında kalan öğrencilere sadece barınma desteği vermekle kalmıyor. Bizler öğrencilerimize her gün 12 buçuk lira yemek yardımında da bulunuyoruz. Bu da bir öğrenci için aylık olarak baktığınızda iyi bir destek oluyor. Ayrıca yurt ücretlerimiz öyle abartıldığı gibi yüksek değil. 3 kişilik, 4 kişilik odalarımız mevcut. Nadiren bazı özel durumlarda 5 kişilik odalarda olabiliyor. Bu da sadece bir çocuğu daha kazanabilmek, dışarıda kalmasına mani olabilmek içindir. Ailelerimiz çocuklarını güvenle devlete emanet etmeye özen göstersinler.”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu
Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç- Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir