Ara
Close this search box.

Kestanepazarı Yeni Eğitim Dönemini 722 Öğrenci İle Karşıladı

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’da bulunan Eğitim Kampüsü’nde yeni eğitim öğretim dönemi okulların açıldığı ilk gün büyük bir coşkuyla karşılandı. Ortaokul, Lise ve Üniversite düzeyinde toplam 722 öğrenci ile yeni eğitim öğretim dönemine girdiklerini dile getiren Başkan Cüneyd Dayhan tüm öğrenci, hoca ve öğretmenlere yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diledi.

HAFIZLIK EĞİTİMLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Kampüs içerisindeki 4 blokta, hafızlık ve Kur’an-ı Kerim eğitimi alan 390’ı ortaokul, 310’u İmam Hatip Lisesi, 20’si üniversite ve 2’si de doktora öğrencisi olmak üzere toplam 722 öğrenciye ev sahipliği yapan Kestanepazarı Eğitim Kampüsü’nde yeni eğitim öğretim yılı büyük bir coşkuyla karşılandı.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Müdürü Şaban Küçük, 390 ortaokul öğrencisine Covid 19 tedbirleri kapsamında alınan tüm önlemlerle 2 ayrı blokta 25 Hafızlık Hocası ile hafızlık ve Kur’an-ı Kerim eğitimi vermeye devam ettiklerini belirtti. Kestanepazarı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin aralıksız hafızlık eğitimi veren tek kurumu olduklarını ve bu büyük sorumluluğun farkında olduklarını dile getiren Müdür Küçük, “Allah devletimizden, milletimizden ve bizlere desteğini esirgemeyen dernek ve vakıf yöneticilerimiz ile Kestanepazarı gönüllülerinden razı olsun. Devletimizin aldığı önlemler doğrultusunda uzaktan eğitim sürecinde de ara vermediğimiz ve hafız mezun vermeyi başardığımız zor zamanlar çok şükür ki geride kaldı. Artık alınan tedbir kurallara uyarak, Allah’ın izni ile yeni eğitim öğretim döneminde ümmetin emaneti yavrularımızla hafızlık ve Kur’an-ı Kerim eğitimine devam edeceğiz” dedi.

“İZMİR İMAM HATİP LİSESİ’NE KUCAK AÇTIK”
Kestanepazarı Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu da tüm ülkede olduğu gibi eğitim öğretim faaliyetlerine başladı. Bu sene bir ilke de imza atan öğrenci yurdumuz, yenilenmesi için ana binası yıkılan İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne kucak açtı. 5 katlı yurt binasının 2 katının İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından derslik olarak kullanılacağını belirten Yurt Müdürü Zübeyir Kuyubaşı, “Bugüne kadar Kestanepazarı dernek ve vakfı olarak Kur’an talebelerine ve imam hatip nesline yardımcı olma ilkemizden hiç bir zaman taviz vermedik. Bugünden sonra da ilkelerimize bağlı olarak vatanını, milletini ve ümmetini seven nesiller yetiştirmek için çaba sarf etmeye devam edeceğiz. Bizim yurdumuzda ücretsiz tam pansiyon hizmet alan yavrularımız zaten İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin öğrencisi. Yeni binaları yapılana kadar öğrencilerimiz binamız içerisinde oluşturulan dersliklerde okul derslerine de devam edecek. Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

KUR’AN EĞİTİMİNİN KALESİ KESTANEPAZARI
Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin devletimizin isteği ile kurulduğunu ve cumhuriyet tarihinde aralıksız hafızlık eğitimi veren tek kurum olduğunu vurgulayan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan, bu misyonun devam etmesi için dernek ve vakıf olarak tüm güçleriyle çalışmaya devam ettiklerini dile getirdi. 722 öğrenciye ev sahipliği yapmanın hiç de kolay olmadığını belirten Başkan Dayhan, sözlerine şöyle devam etti:
“Bizler burada Yüce Allah’ın yardımı ve Kestanepazarı Gönüllülerinin desteği ile bu yükü hep birlikte kaldırabiliyoruz. Allah Kur’an talebelerine yardım arzusu ile hareket eden tüm Kestanepazarı Gönüllülerinden razı olsun. Kestanepazarı gönüllülerinin desteği ile gönülleri vatan, millet ve ümmet aşkı ile çarpan Asım’ın neslini yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaya, Kestanepazarı’nı Kur’an Eğitiminin Kalesi olarak tutmaya devam edeceğiz. Yeni eğitim öğretim döneminde Kestanepazarı Dernek ve Vakıf yöneticileri adına, tüm hocalarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve personelimize başarılar dilerim.”

DCIM100MEDIADJI_0256.JPG
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir