Ara
Close this search box.

KESTANEPAZARI YAZ KUR’AN KURSU FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONLARI BELİRLENDİ

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda geleneksel olarak her yıl düzenlenen Yaz Kur’an Kursu Futbol Turnuvası şampiyonların kupalarını almasıyla son buldu. İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteğiyle Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulubü tarafından gerçekleştirilen Yaz Kur’an Kursu Futbol Turnuvasında iki branşta toplam 130 öğrenci şampiyonluk kupası için ter döktü.

Kestenepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’da bulunan Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan Hasan Dayhan Spor Sahası,  bu yıl İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü desteğiyle gerçekleşen Geleneksel Kestanepazarı Yaz Kur’an Kursu Futbol Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. Ortaokullar arası yapılan turnuvaya 14 takım katılırken lise branşında da 8 takım şampiyonluk için mücadele etti. Lig usulü gruplar içerisinde yapılan maçların ardından puan ve averajlarına göre bir üst tura çıkan takımlar sırasıyla çeyrek ve yarı final mücadelelerinin ardından final maçında şampiyonluk kupası için top koşturmaya hak kazandı.

KARDEŞÇE MÜCADELEYLE BÜYÜKLERE GÜZEL ÖRNEK OLDULAR
Büyük bir heyecan ve şölen havasında geçen maçlar ayrı sınıflarda okuyan öğrenciler arasında birlikte mücadele etme ve organize olma duygularını geliştirirken, tüm öğrenciler rakip takımlara karşı sergiledikleri nezaket ile tüm yetişkinlere örnek olmayı başardılar.

Ortaokullar arası yapılan turnuvada 110 nolu sınıfla birlikte final maçı oynamaya hak kazanan 107 nolu sınıf, son dakikalarda attığı gol ile mücadeleyi uzatmalara bırakmadan 3-2 kazanarak şampiyonluk kupasına uzandı.

Lise gruplarında yapılan maçlarda namağlup finale yükselen 205 nolu sınıf, 204 nolu sınıfa karşı verdiği final mücadelesini adeta gol yağmuruna çevirdi. 11-1 gibi biten büyük bir farkla biten maçın ardından her iki takım oyuncuları ve taraftarları da saha da hep birlikte kardeşçe kutlama yaptı.

FİNAL MAÇI SONRASI ŞAMPİYONLUK KUPASI VE MADALYA TAKDİM EDİLDİ
Ortaokullarda birinci olan takıma şampiyonluk kupasını Karabağlar İlçe Spor Müdürü Faruk Eşlik takdim ederken, lise grubunun namağlup şampiyonu 205 nolu sınıf kupasını Konak Güzelyalı Atatürk Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Selçuk Karanfil’den aldı. Finale kalan sporculara birincilik ve ikincilik madalyalarını ise Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ali Koç ile İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer takdim etti.

“BAŞKAN ALİ KOÇ’TAN GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE TEŞEKKÜR”
Turnuva sonrası öğrencilere hitap eden Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, öğrencilerin tümünün holiganizmden uzak bir biçimde sporun sevgi ve kardeşlik olduğunu hem saha içinde hem de saha dışında sergiledikleri nezaket ile gösterdiklerinin altını çizdi. Başkan Ali Koç ayrıca bu güzel sportif faaliyetlerin gerçekleşmesi adına kendilerine her zaman destek olan İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne de teşekkür etti.

 

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir