Ara
Close this search box.

Kestanepazarı Spor Salonu Öğrencilerin Kullanımına açıldı

21 Mart 2018

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin “Madde Ayrılığı Kültür Birlikteliği Yaşatır” projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenecek projeler arasına alındı. Bakanlık tarafından projenin desteklenmesi ile başlatılan faaliyetler kapsamında Kestanepazarı öğrencileri ile Karabağlar gençliği ücretsiz bir spor salonuna kavuştu.

Bakanlık tarafından projenin desteklenmesi ile birlikte hibe almaya hak kazandıklarını dile getiren Kestanepazarı Gençlik Spor Kulübü Genel Sekreteri Zübeyir Kuyubaşı, “Bu bütçe sayesinde faaliyetlerimizi çeşitlendirme imkânına sahip olduk. Hibe sayesinde hem öğrencilerimize hem de çevre gençliğine tamamen ücretsiz kullanabilecekleri profesyonel bir spor salonu kazandırdık. Bu sayede gençlerimizin daha çok spor yaparak zararlı alışkanlıklardan uzak durmasını hedefledik. Yapılan salonumuzda iki adet koşu bandı, iki adet yatay bisiklet, iki adet dikey bisiklet, iki adet turnike, üç adet ağırlık sehpası, iki adet halter takımı, üç adet ağırlık seti ve çeşitli miktarda tekvando ve güreş malzemeleri bulunmakta.” dedi.

Proje kapsamında ayrıca öğrencilere seminer de verdiklerini dile getiren Kuyubaşı, seminerlerde öğrencilerin her türlü bağımlılık yapan maddeye karşı etkin bir biçimde bilinçlenmelerini hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Zübeyir Kuyubaşı ayrıca projenin gerçekleştirilebilmesi için gereken fiziki mekânı kendilerine sağlayan ve her türlü lojistik, maddi ve manevi desteği esirgemeyen dernek başkanı ve yöneticilerine teşekkür etti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir