Ara
Close this search box.

Kestanepazarı Gençliği Şühedanın İzinde

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü,  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye’nin birçok bölgesinde organize edilen “Sarıkamış Yürüyüşü”ne katıldı.

İzmir Torbalı’da düzenlenen programa Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü (KGSK) Başkanı Ali Koç liderliğinde katılan öğrencilerimiz, aktivitelerdeki performanslarıyla binlerce genç arasında dikkatleri üzerine çekti.

-2 Derecede Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen “Vefakâr Gençlik Cefakâr Ecdadının İzinde” programı kapsamındaki “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü”nün İzmir ayağı Torbalı’da yapıldı. Yürüyüşte Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü de yer aldı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri İzmir İl Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüş Torbalı Belediyesi tarafından da desteklendi. Ertuğrul Mahallesi Sadık İleri Bulvarı’nın girişinden başlayan yürüyüş, Torbalı Devlet Hastanesi yanındaki Şehitlik anıtında son buldu. Soğuk havaya rağmen yürüyüşe çok sayıda kişi katıldı.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü de yürüyüşteki yerini aldı. Soğuk havada Allahü Ekber dağlarındaki ecdadının Hakka yürüyüşünü -2 derecede hisseden gençler, memleketin hangi şartlar altında bugünlere geldiğini bir nebze de olsa yaşayarak tecrübe etmiş oldu. Yürüyüş, yapılan dua ile son buldu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir