Ara
Close this search box.

Kestanepazarı Gençleri Anadolu Selçuklu Başkentini Gezdi

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Genç Diriliş” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında ilk gezisini, Anadolu Selçuklu Devleti’ne başkentlik yapmış olan Konya’ya gerçekleştiren dernek, öğrencilerin bu kenti ve Selçuklu Kültürü’nü daha yakından tanımalarını sağladı.

TARİHİ CAMİLERİ GEZDİLER
Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin “Genç Diriliş” projesi kapsamında düzenlediği Konya Gezisi’ne 48 öğrenci katıldı. Hafta sonu gerçekleşen gezi kapsamında öğrenciler ilk olarak Mevlana Müzesi’ni gezdi. Ardından Şems-i Tebrizi kabrini ziyaret eden öğrenciler burada tüm Türk büyükleri için de dua etti. Ardından Konya Kadınlar pazarını gezen öğrenciler, Kapı Camii, İplikçi Camii, Aziziye Camii ve Alaaddin Camii’ni de gezdi.

MÜZE TURU YAPILDI
Daha sonra Panorama Konya Müzesi, Karatay Müzesi ve Payitaht Müzesi’ni de gezen öğrenciler İstiklal Şehitliği ve Üçler Mezarlığı’nı ziyaret ederek burada tüm gazi ve şehitlerimiz için dua ettiler.

Müze ziyaretlerinden sonra akşam Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde Semazen gösterisini de izleyen öğrenciler gezi sayesinde Anadolu Selçuklu Devleti’ne başkentlik yapmış olan Konya’yı ve Anadolu Selçuklu Kültürünü daha yakından tanımış oldu.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir