Ara
Close this search box.

Kamuoyuna Duyuru

Kamuoyuna Duyuru

 

1945 yılında hafızlık ve Kur’an eğitimine başlayan Kestanepazarı Eğitim Kurumları, 70. yılında, Kur’an’a hizmet etmeye ve nesiller yetiştirmeye devam etmektedir. Kur’an’a gönül veren binlerce insan Kestanepazarı’nı desteklemekte; bu kurumda eğitim görmüş olan binlerce nesil, ülkemize ve insanlığa hizmet etmeye gayret etmektedir.

Daha önceki duyurularda da ifade edildiği gibi Kestanepazarı, kendine has yapısıyla, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

Zaman zaman bazı basın-yayın organlarında çıkan haberler başta olmak üzere, halkımız arasındaki söylentiler ve eksik-yanlış bilgiler nedeniyle bazı kardeşlerimiz Kestanepazarı’nı Fethullah Gülen ve ona bağlı olan yapılarla ilişkili zannetmektedirler.

Kestanepazarı’nın, Fethullah Gülen’le ve ona bağlı olan yapılarla hiçbir ilgisi ve ilişiği yoktur.

Bundan önce olmamıştır ve bundan sonra da olmayacaktır. Kurumumuzun bu yapılarla ilişkilendirilmesini veya ilişkiliymiş gibi gösterilmesini asla doğru bulmuyoruz.

Kardeşlerimizin şunu iyi bilmesini istiyoruz:

Dikkatsizce yapılan ilişkilendirmeler ve değerlendirmeler, 70 yıldır devletimize bağlı olarak milletimize hizmet eden Kestanepazarı’na zarar vermektedir.

Bu hususta kardeşlerimizden ve basınımızdan dikkatli ve sağduyulu davranmalarını istirham ediyoruz. Kestanepazarı’nın bu tür illegal yapılarla ilişkisinin olmadığını bilmelerini, bu konuda etrafını doğru bilgilendirmelerini istirham ediyoruz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

KESTANEPAZARI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

 

kestane_genclik

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir