Ara
Close this search box.

Hafız Adayları Kestanepazarı Spor Tesisleri’nde Moral Depoluyor

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nde hafızlık eğitimi alan öğrenciler, yaz sezonunun gelmesiyle birlikte yorgunluk atmak için Kestanepazarı Spor Tesisleri ve Mesire Alanı’nda spor faaliyetlerine başladı.

Merhum Hasan Öz’ün bağışladığı arazi, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan tarafından büyük uğraş verilerek tam bir spor kompleksine dönüştürüldü. Arazi, içerisine yapılan yatakhane, yemekhane, futbol, basketbol ve voleybol sahaları ile Kestanepazarı öğrencilerine kazandırılırken, öğrenciler için adeta bir cazibe merkezi halini aldı.

Öğrenciler için bir yüzme havuzu inşaatının da devam ettiği alanda, gönüllerince eğlenen genç hafızlar bütün bir yılın yorgunluğunu atarken, hafızlığın gereği olan derslerine de devam ediyor.

AMAÇ MORAL VE MOTİVASYONU ARTIRMAK
Kestanepazarı öğrencilerinin ara zamanlarını değerlendirmek için kampa götürdüklerini belirten Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşçı, “3 ila 5 gün arasında değişen kampın asıl amacı öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırarak aynı zamanda dinlenmelerini de sağlamak” dedi.

“KAMPTA TAKIM OLMA RUHU VE YARDIMLAŞMA DUYGUSU ÖN PLANA ÇIKIYOR”
Öğrencilerin eğitim öğretim yılı içerisinde yaşamış oldukları stresi azaltıp başarıyı artırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Kestanepazarı Spor Tesisleri ve Mesire Alanı Müdürü Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Selik, “Buradaki ilk önceliğimiz öğrencilerimizin bireysel motor becerilerini artırıp, takım oyunları çalışmalarıyla yardımlaşma ve takım olma ruhunu geliştirmek” şeklinde konuştu. Belirlenen kamp kurallarının uygulanmasıyla da öğrencilerin, doğru sosyal becerileri kazanmalarını hedeflediklerinin altını çizen Selek, açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Amaçlarımızdan bir diğeri de öğrencilerin, Kestanepazarı’nda öğretmen ve hocalarımızdan kazanmaya başladıkları kişisel gelişim özelliklerini doğal yaşam ortamında da tekrar etmelerini sağlayıp pekiştirmek. Öğrencilerin gelecekte karşılaşacakları yeni ortam ve durumlara daha çabuk adaptasyon sağlayıp başarılarını artırmaktır.”

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir