Ara
Close this search box.

GELENEKSEL 47. MEZUN BULUŞMASI KAMPÜSTE YAPILDI

07 Temmuz 2018

Türkiye’nin en köklü Hafızlık Kurumu olan İzmir Kestanepazarı mezunları her yıl olduğu gibi bu yılda Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü’nde bir araya geldi.

Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği tarafından organize edilen 47. Mezunlar Buluşması, kampüste gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl bu seneki buluşmanın, Buca’daki sosyal tesislerde gerçekleştirilmesi kararlaştırılmasına rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu yurt yönetmeliği kapsamında yapılması zorunlu tadilatlardan dolayı, sosyal tesisler Eylül ayında Hafızlık sınavına girecek öğrencilere tahsis edildiği için bu seneki program, kampüste gündüzlü olarak gerçekleştirildi.

Sabah kahvaltısı ile başlayan programda Kestanepazarı Mezunları Ve Mensupları eski günlerdeki gibi hep birlikte kahvaltı yapma keyfini yaşadı. Kahvaltıdan sonra D Blok Konferans salonunda Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yöneticisi Halil Taşcı’nın sunumuyla gerçekleştirilen programda açılış konuşmasına Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Akif Savaş yaptı.

Konuşmasına programa emeği geçen herkese teşekkür ederek başlayan Başkan Akif Savaş, “Programa katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

YENİ TEMELLER ATILDI
Ardından mezunları selamlamak için kürsüye çıkan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği 2. Başkanı Cüneyd Dayhan, programa katılan tüm mezunlara teşekkür ederek, kendileriyle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Konuşmasında yıllardır bazı hukuki süreçlerden geçen Bayraklı’daki Kestanepazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatının temelinin atıldığını da müjdeleyen Dayhan, “Kesenin değeri içindeki altındandır, bu etten kemikten bedenin değeri de içindeki candan. Yapmış olduğumuz bu binaların değerleri ise içerisinde eğitim alan yavrularımızdır. Önceki gün ve dün yapılan hafızlık sınavlarında, Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu’ndan 12, Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’ndan 26, Kestanepazarı Hacı Tülay Çolakoğlu Kur’an Kursu’ndan 4 olmak üzere sınava giren 42 öğrencimizin tamamı başarılı olarak hafızlık belgelerini almaya hak kazanmıştır. Bu yüzde yüzlük başarıyı sağlayan tüm hocalarımıza, öğrencilerimize huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından bahçeye geçen mezunlar birlikte sohbet ederek eski günleri yâd etti.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir