Ara
Close this search box.

ANKARA’DAKİ TARİHİ YERLERİ GEZDİLER

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Genç Diriliş” projesi kapsamında üçüncü gezisini başkent Ankara’ya yaptı. Gezi ile öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu şehri ve kuruluş dönemindeki şartları yerinde görerek daha iyi anlamaları sağlandı.

Kestanepazarı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, “Genç Diriliş” projesi kapsamında Araştırmacı Tarihçi Yazar Ozan Semerci’nin “Türkiye’nin Doğuşu” adlı seminerinden sonra öğrencilere yönelik Ankara Gezisi düzenledi. Hafta sonu gerçekleşen geziye 45 öğrenci katılım gösterdi.

İSTİKLAL ŞAİRİMİZİN YAŞADIĞI EVİ GÖRDÜLER
Hisar Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Nurullah Uluışık rehberliğinde gerçekleşen gezi de ilk gün Ulus’ta yer alan 1. ve 2. Meclis Binaları gezildi. Bu tarihi alanda soludukları atmosferin eşliğinde girdikleri millî ve manevi duyguların yoğunluğu ile Hamamönü’ne varan öğrencilerimiz burada da İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yaşadığı evi ziyaret etti. Ardından Cennet Mekan Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabri başında dua eden öğrenciler, öğle namazı için Hacı Bayram Veli Camii’ne geçti.

ETNOGRAFYA MÜZESİNİ GEZDİLER
Öğle namazı sonrası Prof. Dr. Cevat Aksit hocamızın sohbetini dinleyen öğrenciler, Ankara’daki en önemli tarihi eserleri bünyesinde barındıran Etnografya Müzesi’ni gezdi. Burada Anadolu Kültürü’nün eşsiz eserlerini, el yazmalarını ve sedef işçiliklerini incelediler.

AKŞAM NAMAZI MİLLET CAMİİ’NDE
Akşam namazı için Beştepe’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Millet Camii’ne giden öğrenciler, namaz öncesi külliyenin halka açık alanlarını gezdiler. 15 Temmuz gecesi yapılan hain saldırının izlerini yerinde inceleyen öğrenciler, namaz sonrası da Millet Camii İmam Hatibi Adem Kemaneci Hocamızla sohbet ettiler.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir